skip navigation

2016-17 Boys Holiday Tourneys

christmas tournaments

joe raymond memorial

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Mon, 12/26 4:00pm FDL Springs (5) Janesville (3) Nagawaukee Ice Arena
2 Mon, 12/26 6:00pm Brookfield (3) Escanaba (6) Nagawaukee Ice Arena
3 Mon, 12/26 8:00pm KMMO (3) Northland Pines (2) Nagawaukee Ice Arena
4 Tue, 12/27 4:00pm FDL Springs (0) Escanaba (2) Nagawaukee Ice Arena
5 Tue, 12/27 6:00pm KMMO (2) Janesville (3)(ot) Nagawaukee Ice Arena
6 Tue, 12/27 8:00pm Brookfield (3) Northland Pines (4) Nagawaukee Ice Arena
7 Wed, 12/28 4:00pm Janesville (3) Brookfield (2) Nagawaukee Ice Arena
8 Wed, 12/28 6:00pm FDL Springs (4) Northland Pines (2) Nagawaukee Ice Arena
9 Wed, 12/28 8:00pm Escanaba (6) KMMO (4) Nagawaukee Ice Arena

Admirals Cup

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
Mon, 12/26 12:00pm Arrowhead (5) Homestead (2) UWM Panther Ice Arena
Mon, 12/26 2:15pm WNS Storm (8) Cedarburg (3) UWM Panther Ice Arena
Wed, 12/28 12:00pm Homestead (5) Cedarburg (2) UWM Panther Ice Arena
Wed, 12/28 2:15pm Arrowhead (12) WNS Storm (3) UWM Panther Ice Arena

duluth heritage holiday classic

Game# Date Time Team 1 t Rink
1 Tue, 12/27 1:00pm St Louis Park (5) Owatonna (2) Sill Arena
2 Tue, 12/27 3:30pm Mankato West (3) Apple Valley (1) Sill Arena
3 Tue, 12/27 6:00pm Duluth Denfeld (0) Sheboygan (7) Sill Arena
4 Wed, 12/28 1:00pm Sheboygan (1) Owatonna (4) Sill Arena
5 Wed, 12/28 3:30pm Apple Valley (3) St Louis Park (6) Sill Arena
6 Wed, 12/28 6:00pm Duluth Denfeld (2) Mankato West (5) Sill Arena
7 Thur, 12/29 10:00am Sheboygan (3)(ot) Mankato West (2) Sill Arena
8 Thur, 12/29 12:30pm Owatonna (1) Apple Valley (3) Sill Arena
9 Thur, 12/29 3:00pm St Louis Park (6) Duluth Denfeld (2) Sill Arena

northwest icemen holiday classic

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Wed, 12/28 11:00am WSFLG (0) LaCrosse (7) Barron Ice Arena
2 Wed, 12/28 1:00pm Oregon (6) Becker Big Lake (1) Barron Ice Arena
3 Wed, 12/28 5:00pm Sauk Prairie (4) Germantown (1) Barron Ice Arena
4 Wed, 12/28 7:00pm Milton (0) NW Icemen (5) Barron Ice Arena
5 Thur, 12/29 11:00am WSFLG (4) Becker Big Lake (10) Barron Ice Arena
6 Thur, 12/29 1:00pm Germantown (3) Milton (2) Barron Ice Arena
7 Thur, 12/29 5:00pm LaCrosse (4) Oregon (10) Barron Ice Arena
8 Thur, 12/29 7:00pm Sauk Prairie (0) NW Icemen (3) Barron Ice Arena
7th Place Fri, 12/30 1:00pm WSFLG Milton Barron Ice Arena
Consolation Fri, 12/30 11:00pm Becker Big Lake Germantown Barron Ice Arena
3rd Place Fri, 12/30 5:00pm LaCrosse Sauk Prairie Barron Ice Arena
Championship Fri, 12/30 7:00pm Oregon NW Icemen Barron Ice Arena

kiwanis cambria hockey festival (rochester) varsity blue

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
Wed, 12/28 3:00pm Appleton United (6)(ot) Verona (5) Graham Arena
Wed, 12/28 7:30pm Rochester Lourdes (3) Fargo South/Shanley (7) Graham Arena
Thur, 12/29 5:00pm Fargo South/Shanley Appleton United Graham Arena
Thur, 12/29 7:15pm Verona (1) Rochester Lourdes (6) Graham Arena
Fri, 12/30 1:30pm Fargo South/Shanley Verona Graham Arena
Fri, 12/30 5:45pm Appleton United Rochester Lourdes Graham Arena

kiwanis cambria hockey festival (rochester) varsity gold

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Wed, 12/28 12:30pm Park Cottage Grove (10) Dodge County (2) Graham Arena
2 Wed, 12/28 3:00pm New Richmond (3) Rochester Century (2) Graham Arena
3 Wed, 12/28 5:30pm Waconia (4) Rochester Mayo (6) Graham Arena
4 Wed, 12/28 7:45pm Hayward (0) Rochester JM (4) Graham Arena
5 Thur, 12/29 12:15pm Dodge Co (0) Roch Century (7) Graham Arena
6 Thur, 12/29 2:30pm Waconia (3) Hayward (2) Graham Arena
7 Thur, 12/29 5:00pm Park Cottage Grove (5) New Richmond (2) Graham Arena
8 Thur, 12/29 7:15pm Rochester Mayo (1) Rochester JM (6) Graham Arena
7th Place Fri, 12/30 11:30am Dodge Co Hayward Graham Arena
Consolation Fri, 12/30 1:45pm Roch Century Waconia Graham Arena
3rd Place Fri, 12/30 4:00pm New Richmond Roch Mayo Graham Arena
Championship Fri, 12/30 6:15pm Park Cottage Grove Roch JM Graham Arena

showdown in titletown (green bay)

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Wed, 12/28 11:00am Fond du Lac (1) Madison Edgewood (1)(so) Cornerstone
2 Wed, 12/28 1:30pm Eau Claire Memorial (3)(so) Wausau West (3) Cornerstone
3 Wed, 12/28 4:30pm Waukesha (3)(ot) Neenah/Hortonville/Menasha (2) Cornerstone
4 Wed, 12/28 7:00pm Superior (3) Notre Dame (5) Cornerstone
5 Thur, 12/29 11:00am Fond du Lac (0) Wausau West (9) Cornerstone
6 Thur, 12/29 1:30pm Neenah/Hortonville/Menasha (1) Superior (4) Cornerstone
7 Thur, 12/29 4:30pm Madison Edgewood (4) Eau Claire Memorial (3) Cornerstone
8 Thur, 12/29 7:00pm Waukesha (3) Notre Dame (2) Cornerstone
9 Fri, 12/30 11:00am Fond du Lac (1) Neenah/Hortonville/Menasha (5) Cornerstone
10 Fri, 12/30 1:30pm Wausau West (4) Superior (1) Cornerstone
11 Fri, 12/30 4:30pm Eau Claire Memorial (6) Notre Dame (3) Cornerstone
12 Fri, 12/30 7:00pm Madison Edgewood (1) Waukesha (4) Cornerstone

culvers cup (madison)

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Wed, 12/28 7:30pm Monona Grove Oshkosh Hartmeyer Ice Arena
2 Wed, 12/28 2:45pm Lakeland (1) Baraboo (3) Madison Ice Arena
3 Wed, 12/28 5:15pm Madison West (6) Baldwin-Woodville (7) Madison Ice Arena
4 Wed, 12/28 7:45pm Madison Memorial (3) Ashland (2) Madison Ice Arena
5 Thur, 12/29 12:30pm Monona Grove (2) Madison West (3) Madison Ice Arena
6 Thur, 12/29 5:30pm Lakeland (6) Ashland (1) Madison Ice Arena
7 Thur, 12/29 3:00pm Oshkosh (3) Baldwin-Woodville (5) Madison Ice Arena
8 Thur, 12/29 8:00pm Baraboo (0) Madison Memorial (3) Madison Ice Arena
9 Fri, 12/30 3:30pm Monona Grove Ashland Hartmeyer Ice Arena
10 Fri, 12/30 5:00pm Madison West Lakeland Madison Ice Arena
11 Fri, 12/30 6:00pm Oshkosh Baraboo Hartmeyer Ice Arena
12 Fri, 12/30 7:30pm Baldwin-Woodville Madison Memorial Madison Ice Arena

Monk's Cheeseburger Classic

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Thurs, 12/29 12:00 PM Stoughton (4) Greendale (9) Poppy Waterman Ice Arena
2 Thurs, 12/29 2:30 PM Beloit (7) McFarland (3) Poppy Waterman Ice Arena
3 Thurs, 12/29 5:00 PM Wisconsin Rapids (2) Tomah (0) Poppy Waterman Ice Arena
4 Thurs, 12/29 7:30 PM RWD DeForest Poppy Waterman Ice Arena
5 Fti, 12/30 12:00 PM Stoughton (3) McFarland (2) Poppy Waterman Ice Arena
6 Fri, 12/30 2:30 PM Greendale (7) Beloit (6) Poppy Waterman Ice Arena
7 Fri, 12/30 5:00 PM Tomah (0) RWD (4) Poppy Waterman Ice Arena
8 Fri, 12/30 7:30 PM Wisconsin Rapids (5) DeForest (3) Poppy Waterman Ice Arena
9 Sat, 12/31 10:00 AM McFarland Tomah Poppy Waterman Ice Arena
10 Sat, 12/31 12:30 PM Stoughton RWD Poppy Waterman Ice Arena
11 Sat, 12/31 3:00 PM Beloit DeForest Poppy Waterman Ice Arena
12 Sat, 12/31 5:30 PM Greendale Wisconsin Rapids Poppy Waterman Ice Arena

river falls holiday tournament

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Fri, 12/30 3:00pm LaCrescent (MN) Northern Lakes (MN) Wildcat Centre
2 Fri, 12/30 7:30pm River Falls Faribault (MN) Wildcat Centre
3 Sat, 12/31 1:00pm Loser Gm 1 Loser Gm 2 Wildcat Centre
4 Sat, 12/31 5:30pm Winner Gm 1 Winner Gm 2 Wildcat Centre

sentry classic (stevens point)

Game# Date Time Team 1 Team 2 Rink
1 Fri, 1/6/17 5:00pm Mosinee Waupaca KB Willett Arena
2 Fri, 1/6/17 7:00pm USM SPASH KB Willett Arena
3 Sat, 1/7/17 5:00pm Loser Gm 1 Loser Gm 2 KB Willett Arena
4 Sat, 1/7/17 7:00pm Winner Gm 1 Winner Gm 2 KB Willett Arena

Coaches have kept sports alive in 2020. Has your kid's coach helped them through this crisis?Nominate them   for a chance to win $2500!